ادویه های ماه تولد

ادویه ماه تولد شما چیست؟

مقدمه

فال و طالع بینی و پیش بینی شخصیت افراد با رنگ، سنگ، فلز، قهوه،ادویه ماه تولد و اشیای دیگر یک قدمت طولانی دارد و خیلی از مردم به آن علاقه دارند و روح و عواطف خود را به نوعی با این موضوع درگیر می کنند و مشتاقند به چهارچوب شخصیتی خود با طالع بینی پی ببرند.

ریشه تاریخی طالع بینی به راهبان بابلی در دوران باستان بر می گردد و مصریان قدیم هم با حرکات ستارگان و سیارات در دوردست ها که آن ها را خدایان روی زمین می دانستند فعل و انفعالات و تحولات روی زمین چون خروشان شدن رود نیل را پیش بینی می کردند.

در تمام تمدن های قدیمی آفریقا، آسیا و آمریکا منجم هایی در دربار سلاطین و پادشاهان بودند که بطور مداوم تغییرات و تحولات ستارگان را رصد و در دفاتری ثبت می کردند و با این اطلاعات به تفسیر سرنوشت خاندان سلطنتی، تعیین زمان ازدواج، شروع جنگ و لشکر کشی و ساخت و ساز چیزی می پرداختند.

از حدود 2000 سال پیش طالع بینان معروفی در جهان بودند که به تعبیر و تفسیر زندگی عادی مردم می پرداختند. یکی از این افراد مشهور و نامی کلادیوس بطلمیوس است که در قرن دوم میلادی می زیسته و کتاب تترابیبلوس را در سال 150 میلادی منتشر کرد که بیشتر طالع بینی ها بر مبنای آن قرار دارد. 

در ایران زمان ساسانیان هم طالع بینان به خسروپرویز گفتند که پسری از تو به دنیا می آید که در بدن او علامتی است که با روی کار آمدنش قلمرو تو را از بین می برد و به بیگانه می سپرد. این علامت را در یزدگرد سوم دیدند که او را تبعید کردند ولی بعد از چند سال دیگر با نشستن او به تخت سلطنت، حکومت خاندان ساسانی به دست اعراب به نابودی کشیده شد.  

معمولا طالع بینی را زیرمجموعه ستاره بینی می دانند که از طریق مشاهده حرکات خورشید، ماه، ستارگان و سیارات به پیشگویی آینده می پردازد و امروزه آن را بیشتر با رنگ، اعداد، اسامی، علائم و موارد دیگر انجام می دهند.

 یکی از چیزهایی را هم که طالع بین ها با آن ها به خصوصیت اخلاقی اشخاص در ماه تولدشان ارتباط می دهند ادویه ها است. یک نوع ادویه را به یک ماهی از سال با ویژگی شخصیتی معین ارتباط می دهند و به این ترتیب خصوصیت اخلاقی و رفتاری هر فرد را پیش بینی می کنند.

ادویه ها نقش مهمی در خوشمزه کردن غذا ها دارند ولی آنطور که پیدا است ادویه های ماه تولد  یک وسیله مهم در فال و طالع بینی هم هستند.

در ضمن سبزه گیاهانی چون پرتقال، کنجد، ماش، کاج، گندم، ارزن، تخم کدو و تربچه را هم برای پیش بینی خصوصیات اخلاقی افراد در فال بینی به کار می برند و با آن ها ویژگی هایی چون شجاعت، استقامت و بردباری، صمیمی بودن، خانواده دوست بودن، تجملی بودن و… را به افراد نسبت می دهند.

فال های معروفی چون فال حافظ هم است که خیلی از مردم آن را انجام می دهند و حتی مقدماتی چون وضو گرفتن و پاکیزگی را برای انجام آن لازم می بینند.این فال خیلی مشهور است و با اشعار پر نغز و محتوای حافظ بزرگ، لحظاتی اندیشه و احساس انسان به اعماق وجودش و خلقت دنیا وصل می شود.

بلکه تفال زدن به شعر حافظ فرصتی برای ایرانیان ایجاد می کند تا از دل و جان شعری را بخوانند و تفسیر آن را به خیر و صلاح و یا شر و ناصواب انجام دهند.

این عبارت ها معروف است، ای حافظ شیرازی تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بنمای به ما رازی یا ای حافظ شیرازی تو حافظ قرانی، برمن نظری بینداز، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، این فال مرا بگشای.

حال به پیش بینی شخصیت افراد با استفاده از ادویه ها و ماه تولد آن ها به شرح زیر پرداخته می شود:

برای افرادی که در ماه فروردین متولد شدند ادویه سماق را به آن ها ارتباط می دهند و این ادویه نشانه کسلی و بی حالی است در حالی که روابط اجتماعی خوبی را برای متولدین این ماه در نظر می گیرند.

سماق ادویه ماه تولد فروردین

برای اشخاصی که متولد ماه اردیبهشت هستند ادویه زردچوبه را نسبت می دهند که علامت شیطنت، بازیگوشی، شوخ بودن و دلقک بازی برای متولدین این ماه است.

زردچوبه ادویه ماه تولد اردیبهشت

برای کسی که در ماه خرداد متولد شده ادویه کاری را نسبت می دهند که نشانه دمدمی مزاجی، ناپایداری و در عین حال دلبستگی و وفاداری فردی است که در ماه خرداد به دنیا آمده است.

کاری ادویه ماه تولد خرداد

برای افرادی که در ماه تیر چشم به جهان گشودند ادویه دارچین را به آن ها ارتباط می دهند که این ادویه نشانه شفقت و مهربانی این اشخاص است در حالی که خصوصیت دلچسب بودن و سرد بودن را هم به آن ها نسبت می دهند.

دارچین ادویه ماه تولد تیر

 

  همه چیز در رابطه با زردچوبه و خواص آن

برای اشخاصی که در ماه مرداد به دنیا آمدند ادویه فلفل قرمز را نسبت می دهند که نشانه پرشور بودن، خندان بودن، جذاب بودن و داشتن انرژی زیاد افرادی است که در این ماه متولد شده اند.

فلفل قرمز ادویه ماه تولد مرداد

ادویه آویشن مربوط به افرادی است که در ماه شهریور متولد شدند و نشانه مهربانی و اخلاق و رفتار خوب و خوش آن ها با دیگران است چه بسا با این خصوصیت شخصیتی به دیگران و خودشان امید و حیات می دهند.

آویشن ادویه ماه تولد شهریور

برای اشخاصی که در ماه مهر به دنیا آمدند ادویه نمک را نسبت می دهند که نشانه مهربانی متولدین این ماه و در عین حال با مزه بودن و جذابیت آن ها است. در واقع تو دل برو هستند!

 

نمک ادویه ماه تولد مهر

برای افرادی که در ماه آبان متولد شدند ادویه فلفل سیاه را به آن ها ارتباط می دهند که علامت دلسوز بودن و نفوذ قوی شان نسبت به دیگران است در حالیکه برخورد تند و رنجش آوری هم در جامعه دارند.

فلفل سیاه ادویه ماه تولد آبان

ادویه پودر سیر را به متولدین ماه آذر نسبت می دهند که نشانه با مرام بودن و با معرفت بودن آن ها نسبت به خویشاوندان و افراد جامعه است در حالیکه ننری و لوسی هم در شخصیت آن ها وجود دارد.

پودر سیر ادویه ماه تولد آذر

ادویه زیره را به متولدین ماه دی ارتباط می دهند که علامت مظلوم بودن و داشتن یک شخصیت درونگرا و در عین حال دانایی و آگاه بودن اشخاصی است که در این ماه به دنیا آمدند.

زیره ادویه ماه تولد دی

 

  بیشترین فواید زردچوبه چیست؟

اشخاصی که در ماه بهمن به دنیا آمدند ادویه شکر را نسبت می دهند که علامت مهربان بودن و شیرین و خندان بودن آن ها است.

شکر ادویه ماه تولد بهمن

ادویه نعنا خشک هم برای افرادی است که در ماه اسفند متولد شدند و تودل برویی، دلچسبی و در عین حال منافق بودن و دودوزه بازیگری این افراد را نشان می دهد. خدا به داد مردم برسد!!

نعنا ادویه ماه تولد اسفند

با این شرح و بیان درباره ادویه ها و ارتباط آن ها با شخصیت افراد، حال ببینید که ادویه ماه تولدتان چیست؟ و در نتیجه چه ویژگی اخلاقی و رفتاری برای شما پیش بینی می شود.

واقعا این دنیای رمزآلود طالع بینی درباره ادویه ها برای پیش بینی شخصیت آدم ها از کجا نشات گرفته است. خیلی جالب است که تحقیق و تامل درباره آن شاید ما را به حقیقتی سوق ندهد و بلکه بهانه ای در جهت خیر و صلاح افراد شود.

البته تا اینجا که میدانیم فال و طالع بینی بر مبنای اشیا بیشتر جنبه سرگرمی است و تاثیری بر زندگی افراد ندارد ولی هر روزه چیزهای جدیدی از آن می شنویم و توسعه پیدا می کند و حتی مبنای کسب و کار بعضی از افراد شده است.

 

امتیاز شما
[Total: Average: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *