راه های تشخیص فلفل سیاه اصل و ارگانیک

راه های تشخیص فلفل سیاه اصل و ارگانیک

متاسفانه بازار تقلبی به فروش ادویه جات پر مصرف بی کیفیت و تقلبی نیز رسوخ پیدا کرده است طوریکه بسیاری از سودجویان با توجه به تقاضا گسترده برای فلفل سیاه با استفاده از ترفندها و روش های مختلف ادویه بی کیفیت را بجای ادویه اصل به فروش می رساند که در این میان استفاده از ادویه تقلبی بازی با سلامت مردم به شمار می رود چرا که بسیاری از این ادویه جات بی کیفیت به دلیل ناخالصی ای که دارند سلامت مردم را تهدید می کنند به همین دلیل ما در این مقاله به راه های تشخیص فلفل سیاه اصل و ارگانیک خواهیم پرداخت پس در ادامه مطلب در فروشگاه اینترنتی بوبارد همراه ما باشید.

چند نمونه از راه های تشخیص فلفل سیاه اصل از تقلبی را نام ببرید؟

برای تشخیص فلفل سیاه اصل راه های مختلفی وجود دارد که از آن جمله می توان به بررسی رنگ و طعم، اندازه دانه ها، میزان نرمی و قیمت آن اشاره نمود.

چند نمونه از ادویه جات پر مصرف جهان ؟

از ادویه جات پر مصرف جهان می توان به فلفل سیاه و زردچوبه در کنار دارچین اشاره نمود.

فلفل سیاه را در کجا نگهداری کنیم؟

فلفل سیاه را پس از خرید در درون ظرفی بریزید و درب آن را محکم ببندید و در جای خشک و خنک به دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری کنید.

فلفل سیاه اصل چه رنگی است؟

بر خلاف نام فلفل سیاه رنگ آن به طور واقعی سیاه نیست بلکه دارای ترکیباتی از قهوه ای کم رنگ و سبز در کنار ذرات خاکستری است، بنابراین اگر شما به هنگام خرید مشاهده کردید که فلفل آسیاب شده متمایل سیاه است بدانید که فلفل دارای ناخالصی است و اگر به رنگ قهوه ای مایل به کرمی بود به معنی این است که فلفل سیاه خالص است.

راه های تشخیص فلفل سیاه اصل و ارگانیک
راه های تشخیص فلفل سیاه اصل و ارگانیک

راه های تشخیص فلفل سیاه اصل و ارگانیک

فلفل سیاه در کنار زردچوبه از پرمصرف ترین ادویه جات حال حاضر جهان به شمار می رود به همین دلیل بسته به تقاضای مشتریان در هر مغازه ای می توانید آن را یافت کنید که برای خرید آن نیاز به گشتن مغازه های زیادی ندارید. فلفل سیاه به مانند سایر ادویه جات بومی هند است که در بیشتر مناطق نیز آن را تکثیر می کنند که بسته به نیاز مشتریان به دو صورت پودری و فلفل سیاه درشت عرضه می شود که شما بسته به نیازتان می توانید هر یک از آنها را خریداری کنید. فلفل سیاه نسبت به سایر گونه های فلفل به خصوص فلفل قرمز طعم شیرین تری دارد که دارای عطر خاصی است به همین دلیل بیشتر از آن در آشپزی استفاده می کنند که در واقع کیفیت آن بسته به دانه هایی در داخل فلفل قرار گرفته است دارد.

  بهترین ادویه های خوش طعم کننده غذا

بسته به تقاضایی که برای خرید فلفل سیاه در بازار ایران وجود دارد سودجویان این بازار نیز با اضافه کردن موادی که گاها برخی از آنها خطرناک هستند جان مصرف کنندگان نهایی را تهدید می کنند که برای این منظور شما می توانید از روش های مختلفی فلفل سیاه اصل و ارگانیک را از گونه های تقلبی آن به راحتی تشخیص دهید که این راه های مختلف و متنوع عبارت اند از:

 

رنگ فلفل سیاه پودری

رنگ فلفل سیاه پودری

رنگ فلفل سیاه پودری یا آسیاب شده یکی از موارد است که به شما کمک می کند تا بتوانید خرید مطمئنی را انجام دهید، به این مورد توجه داشته باشید که بر خلاف نام فلفل سیاه رنگ آن به طور واقعی سیاه نیست بلکه دارای ترکیباتی از قهوه ای کم رنگ و سبز در کنار ذرات خاکستری است بنابراین اگر شما به هنگام خرید مشاهده کردید که فلفل آسیاب شده متمایل سیاه است بدانید که فلفل بی کیفیت است و دارای ناخالصی است که در این میان اگر فلفل سیاه به رنگ قهوه ای مایل به کرمی بود به معنی این است که فلفل سیاه خالص است و از کیفیت مطلوبی برای استفاده برخوردار است.

اندازه دانه ها فلفل سیاه

فلفل سیاه پودری برای استفاده توسط دستگاه های مختلفی آسیاب می شود بنابراین به هنگام استفاده توجه داشته باشید که هرچقدر فلفل سیاه نرم تر و ریزتر باشد عطر و طعم بهتری به غذایتان می دهد چرا که عطر و طعم آن به هنگام آسیاب و ریز شدن آزاد می شود که البته اگر فلفل سیاه به قدر زیاد ریز شود امکان تقلب و ناخالصی آن نیز توسط سودجویان بیشتر می شود که برای تشخیص آن می بایست از آزمایش های دیگری بهره ببرید.

  فروش عمده فلفل سیاه بدون واسطه و با قیمت مناسب

عطر و طعم فلفل سیاه

عطر و طعم فلفل سیاه خاص و به نوعی مخصوص خودش است طوریکه نسبت به فلفل قرمز طعم ملایم تری دارد که البته طعم فلفل سیاه بسته به محل مورد کشت و شرایط اقلیمی مختلف ممکن است طعم متفاوتی داشته باشد که به راحتی قابل تشخیص است.

نرم و یکدست بودن فلفل سیاه

فلفل سیاه اصل کاملاً نرم و به صورت یکدست آسیاب شده است که اگر دارای ناخالصی باشد به وضوح قابل مشاهده است.

قیمت فلفل سیاه

قیمت فاکتور مهمی است که نقش مهمی در تثبیت این که کالا اصل است یا تقلبی دارد؛ ولی نا گفته نماند که سودجویان در بیشتر مواقع از روانشناسی معکوس برای جلب مشتریان استفاده می کنند به این صورت که جنس تقلبی خود را با قیمت گزاف به فروش می رسانند و چون به مشتری گفته شده که هیچ گرانی بی دلیل نیست و قطعاً اصل است اقدام به خرید می کنند که در چنین مواقعی علاوه برای هدر رفت پول بیشتر کالای بی کیفیتی نیز نصیب مشتری می شود؛ بنابراین توصیه ما به شما این است که در کنار قیمت سایر فاکتورهای تشخیص کالای اصل از تقلبی را در نظر بگیرید چرا که در بسیاری از اوقات چون جنسی به دلیل اینکه به طور مستقیم و بدون واسطه عرضه می شود ارزانتر است دلیل بر بی کیفیت بودن آن نیست.

تازگی فلفل سیاه

توجه داشته باشید که فلفل سیاه دارای مقادیر زیادی چربی است که اگر فلفل شما تازه باشد این چربی قابل لمس است که اگر شما بتوانید آن را لمس کنید به این معنی است که فلفل تازه و خالص است و اگر قابل مشاهده و لمس کردن آن میسر نباشد به این معنی است که فلفل سیاه کهنه و دارای نا خالصی است.

  طرز تهیه ادویه ترشی

میزان خشکی فلفل سیاه

گفته می شود که فلفل سیاه ناخالص بیش از حد خشک است و این در حالی است که فلفل سیاه اصل اینگونه نیست.

خرید فلفل سیاه از فروشگاه های مجاز

در بیشتر مواقع امکان تشخیص فلفل سیاه اصل از تقلبی موثر نیست به همین دلیل بهترین راه خرید از فروشگاه های مجازی است که کالای اصل و با کیفیت را ارائه می کنند.

نحوه نگهداری از فلفل سیاه اصل و ارگانیک

پس از خرید فلفل سیاه اصل و ارگانیک یک ظرف سر بسته و تمیز تهیه کنید، فلفل سیاه را در درون آن بریزید و درب آن را محکم ببندید تا عطر و طعم آن کاملاً حفظ شود و برای محافظت از فلفل آن را در جای خشک و خنک و در دمای مناسب نگهداری کنید که برای این منظور می توانید در یخچال و بیرون از یخچال که دمای مناسبی دارد فلفل را نگهداری کنید.

سخن پایانی

فلفل سیاه پودری که به صورت آسیاب شده عرضه می شود برخلاف نامش به رنگ قهوه ای مایل به کرمی است که طعم دلچسبی است و از قدرت ماندگاری بالایی برخوردار است که در این میان بسته به تقاضایی که برای مصرف این ادویه پر مصرف در ایران وجود دارد بسیاری از سودجویان برای کسب سود بیشتر فلفل سیاه بی کیفیت را به عنوان فلفل اصل به فروش می رسانند که برای این منظور خرید فلفل سیاه از فروشگاه های مجاز می تواند بهترین راه حل باشد که یکی از این فروشگاه های مجاز در این زمینه فروشگاه اینترنتی بوبارد است که ادویه جات اصل و با کیفیت را با قیمت مناسب به صورت عمده عرضه می کند که برای اطمینان مشتریان از اصل و با کیفیت بودن محصول امکان ارسال نمونه ادویه را برای مشتریان خود فراهم نموده است تا با اطمینان خرید خود را انجام دهند.

 

 

 

 

امتیاز شما
[Total: Average: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *