فلفل قرمز درمانگر بی نظیر و بی چون و چرا میگرن!

فلفل قرمز درمانگر بی نظیر و بی چون و چرا میگرن!

بسیاری از آدم‌ها به مشکلات میگرنی دچار هستند که این موضوع می‌تواند باعث ایجاد مشکلات متعددی برای آن‌ها شود و زندگی روزمره آن‌ها را مختل کند. اگر راه حل‌های پزشکی مختلف را امتحان کرده‌اید و برای رهایی از درد از داروهای مختلفی استفاده کرده‌اید، احتمالاً خوب است که در کنار توجه به نظریه پزشکان، در این رابطه هم تحقیق کنید که آیا ادویه جاتی وجود دارد که بتواند به حل مشکل میگرنی شما کمک کند؟ امروز در وبسایت بوبارد سعی می‌کنیم با ارائه توضیحاتی کامل در این زمینه و خواص فلفل قرمز به شما کمک کنیم که در ارتباط با این موضوع راه‌حل‌های متنوعی را بیابید.

آیا فلفل قرمز می‌تواند سردرد را درمان کند؟

اگر با سر درد نزد یک پزشک طب سنتی بروید، احتمالاً می‌شنوید که می‌گوید: ” فلفل قرمز و تند را امتحان کن” احتمالاً شما از خودتان می‌پرسید که آیا باید این کار را انجام دهید یا خیر؟ اگر خوردن فلفل قرمز را همراه با غذا امتحان کنید، متوجه خواهید شد که میزان سردرد روزانه شما تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند و فلفل قرمز درمانگر میگرن شما است.

البته این تمام ماجرا نیست و خوردن فلفل قرمز و تند به همراه قهوه هم از سوی بعضی از افراد توصیه شده که می‌تواند همزمان تأثیر کافئین قهوه را هم به همراه داشته باشد، اما سؤالی که بوجود می‌آید، این است که انواع سردرد کدام‌اند و تأثیر فلفل قرمز بر روی آن‌ها چیست؟

  فلفل سیاه درشت یا پودری را انتخاب کنیم؟

سردردها به چند دسته و مدل تقسیم بندی می‌شوند؟

سردردها به دو دوسته کلی تقسیم بندی می‌شوند:

  • سردردهای اولیه (که می‌توانند مثل میگرن، سردرد خوشه‌ای و سردرد مزمن روزانه باشند!)
  • سردردهای ثانویه

بر اساس آمارها و تحقیقاتی که در این حوزه انجام شده است، اکثر سردردهایی که آدم‌ها روزانه به آن دچار می‌شوند، عصبی‌اند. 98 درصد این نوع سردردها خوش خیم بوده و به راحتی درمان می‌شوند اما تا 2 درصد از سردردها به علت مشکلاتی مثل تومور مغزی یا ضایعه مغزی رخ می‌دهند.

فلفل قرمز چه کاری برای ما انجام می‌دهد؟

یکی از میوه‌های گیاهی که طعم بسیار تندی دارد، فلفل است. فلفل قرمز عضو خانواده گیاهان بادمجانیان است. این میوه که از قاره آمریکا یافت شده در تمام جهان پخش و مبادله گردید.

در واقع با پخش شدن بذر این ماده غذایی در کشورهای مختلف شاهد این بودیم که فلفل در کشورهای مختلف پروش داده و مورد استفاده قرار گرفت. فلفل قرمز و فلفل هابانرو از انواع این فلفل هستند.

چرا فلفل قرمز تند است؟

چرا فلفل قرمز تند است؟

یکی از دلایلی که باعث می‌شود، تندی فلفل قرمز را احساس کنیم، ماده‌ای تحت عنوان کاپسیسین است. این ماده که حاوی اسیدهای مختلفی مثل زنجیره‌های C-8 تا C-11 است. این ماده می‌تواند چربی زدایی کند و بسیاری از مشکلات سلامتی مثل میگرن را بهبود ببخشد.

شما می‌توانید با مصرف مرتب فلفل قرمز از خواص زیاد آن برخوردار شوید. جالب است بدانید که هرگاه این ماده با مخاط دهان انسان برخورد کند، مغز انسان به اشتباه آن قسمت را داغ احساس می‌کند.

  از هل بیشتر در غذاهای خود استفاده کنید

دقت داشته باشید که وقتی فلفل قرمز مصرف می‌کنید، کاپیسیسن میزان ماده p را کاهش می‌دهد، اما وظیفه این ماده در بدن انسان چیست؟ وظیفه اصلی ماده P در بدن، انتقال حس درد از پوست به سلول‌های عصبی مهره‌هاست. هنگامی که فلفل قرمز مصرف می‌کنیم، این ماده مقدار زیادی از مشکلات پوستی را برطرف می‌کند و می‌تواند برای بسیاری از بیماران پوستی یک مسکن بسیار قوی و حیاتی محسوب شود.

دقت کنید که از فلفل قرمز تحت هیچ شرایطی نباید با چشم تماس برقرار کند. سوزش شدیدی که فلفل قرمز بر روی چشم ایجاد می‌کند حتی می‌تواند باعث ایجاد آسیب‌های دائمی به چشم شود.

آثار دارویی فلفل قرمز که باید از آن‌ها اطلاع داشته باشید!

رینیت آلرژیک در اثر واکنش‌های التهابی اعصاب مخاط بویایی ایجاد می‌گردد. بر اساس تحقیقاتی که در این حوزه انجام شده است، فلفل قرمز بر روی اعصاب فیبرهای C بدون میلین و بعضی از فیبرهای A میلین‌دار مخاط بویایی تأثیر مستقیم می‌گذارد که بسیار قابل توجه است.

در واقع با مصرف فلفل قرمز می‌توانیم این انتظار را داشته باشیم که به عنوان یک عامل بلوک کننده نوروپپتیدها رفلکس اکسون را مهار کرده و اثر درمانی ویژه‌ای بر رینیتی آلرژیک بگذارد. در نظر بگیرید که میزان ترشحات بینی بعد و قبل درمان با کمک فلفل قرمز تغییری نمی‌کند.

برای درمان میگرن با کمک فلفل قرمز لازم است که از آن و چند ماده دیگر به صورت همزمان بهره ببریم.

درمان قطعی با فلفل قرمز برای میگرن، آیا امکان پذیر است؟

با مطالعه تحقیقات و ادعاهای پزشکی مختلف می‌توانید متوجه شوید که میگرن یک بیماری مزمن و بسیار پیچیده است که تاکنون از سوی علم، راه حل و درمانی برای آن به صورت قطعی بیان نشده است. شما با کمک فلفل قرمز و مواد درون آن (مانند CAPSAICIN) می‌توانید برای رفع درد میگرن بهره ببرید، اما شاید به صورت کامل میگرن شما درمان نشود.

  معجزه درمان بیماری های گوارشی با خاکشیر

میزان CAPSAICIN در فلفل‌های مختلف متفاوت است. برخی از افراد فکر می‌کنند که هرچقدر یک فلفل تندتر باشد، میزان کاپسیسین آن بیشتر است که صحیح نیست. با توجه به این موضوع شما می‌توانید از انواع فلفل قرمز برای بهره مند شدن از خاصیت‌های درمانی استفاده کنید.

دقت کنید که ارتباطی میان انواع خاصیت‌های دارویی فلفل‌ها و تندی آن‌ها وجود ندارد. شما با آزمایش فلفل‌های مخلتف و مشاهده نتایج آن‌ها قادرید که تصمیم بگیرید که کدام نوع فلفل می توند برای شما مفیدتر باشد و درد را برای مدت بیشتری تسکین دهد؟

سعی داشته باشید که بیشتر از فلفل خالص استفاده کنید و از ترکیب آن با موادی که ترشی‌های تند دارند، استفاده نکنید (استفاده از ترشی‌ها می‌تواند حتی باعث ایجاد سردردهای شدیدتری برای شما شود). اگر در این رابطه سؤالی دارید، می‌توانید از پزشکان طب سنتی بپرسید.

فروش عمده فلفل قرمز توسط یک فروشگاه معتبر

حالا که با برخی از فلفل قرمز درمانگر میگرن آشنا شدید، خوب است بدانید که شما می‌توانید این ماده گیاهی را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. بوبارد با فروش عمده فلفل قرمز در سایت خود به شما کمک می‌کند که از باکیفیت‌ترین و خالص‌ترین نوع این ماده بهره‌مند شوید.

نظر شما در این رابطه چیست؟ نظرات خود را در این حوزه با ما و دیگر افراد در این حوزه به اشتراک بگذارید.

امتیاز شما
[Total: Average: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.