معرفی ادویه های ضد سرطان

معرفی ادویه های ضد سرطان

پیشگیری از سرطان با ادویه جات

ادویه، مهم ترین قسمت تهیه غذا، دسر و انواع خوراکی ها است. مصرف ادویه جات در صورتی که به اندازه و متناسب با نوع مواد اولیه باشد، عطر و طعمی خاص و به یاد ماندنی به غذا می دهد.

ادویه های خوش طعم کننده غذا به فراوانی وجود دارند اما تنها کاربرد ادویه، خوش طعم کردن غذا نیست. همان طور که میدانید ادویه از خشک و آسیاب کردن گیاهان مختلفی به دست می آیند. برخی از انواع ادویه تنها از یک گیاه تهیه شده اند و برخی دیگر (مانند ادویه پلویی، ادویه ماکارونی، ادویه ایتالیایی و …) از ترکیب چندین گیاه ساخته می شوند. هر یک از این گیاهان خواص متفاوتی بر سلامتی و مزاج بدنی افراد دارند. تعداد زیادی از این ادویه جات خواص دارویی دارند و می توانند در پیشگیری و کنترل بیماری ها، بسیار مؤثر باشند.

متأسفانه سرطان یکی از دلایل عمده مرگ و میر در کشور های توسعه یافته و در حال توسعه است و درمان آن به سختی انجام می شود. ورزش کردن، داشتن سبک زندگی سالم و تغذیه با مواد طبیعی، نقش مهمی در پیشگیری از سرطان دارد. مصرف ادویه های ضد سرطان و گیاهان طبیعی، یکی از بهترین راه ها برای مقابله با سرطان و شکست دادن این بیماری است.

ادویه ضد سرطان

تاکنون مطالعات بسیاری در خصوص خواص ضد سرطانی ادویه انجام شده است. بر اساس این تحقیقات علمی بسیاری از ادویه ها دارای خواص آتنی اکسیدانی و ضد التهابی هستند. همچنین مصرف برخی از ادویه ها می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و به این وسیله از بروز انواع سرطان پیشگیری نماید. ادویه جات مختلفی مانند زیره سیاه، زنجبیل، زعفران، سیر، فلفل قرمز و رزماری، دارای ترکیبات ضد سرطان هستند و می توانند در پیشگیری و کنترل سرطان های ریه، کبد، رکتوم، سرویکس، سینه، معده و پروستات بسیار مؤثر باشند.

ادویه چگونه سرطان را درمان می کنند؟

این ادویه های ضد سرطان، حاوی ترکیبات زیست فعالی ، مانند کورکومین، تیموکینون، پایپرین و کپسایسین هستند.  مکانیسم اثر این ادویه جات در کنترل سرطان ، شامل تحریک آپوپتوز ( مرگ سلولی طبیعی و برنامه ریزی شده) ، مهار تکثیر سلول های بدخیم و گسترش سلول های سرطانی و تومورها و همچنین حساس سازی تومورها و سلول های سرطانی به شیمی درمانی و رادیوتراپی است.

  اعجاز خواص فلفل سیاه برای سلامتی

زردچوبه موثر در پیشگیری از انواع سرطان ها

زردچوبه موثر در پیشگیری از انواع سرطان ها

زردچوبه از اصلی ترین ادویه و طعم دهنده هایی است که در همه خانه ها پیدا می شود و در تهیه اکثر غذاهای ما ایرانیان به کار می رود. زردچوبه در تهیه بسیاری از غذاهای مخصوص کشورهای آسیایی نیز به کار می رود و علاوه بر طعم خاص، رنگ زرد دلنشینی نیز به غذا می بخشد.

درمان سرطان با زنجبیل 

درمان سرطان با زنجبیل

زنجبیل یکی دیگر از ادویه جات با عطر خاص و طعمی تند و ویژه است. زنجبیل به جز استفاده در غذاها خواص دارویی فراوانی نیز دارد. این گیاه در ساختار شیمیایی خود دارای ترکیباتی چون تاگزول، پارادول، گرینجرول و شوگائول، هستند که در مهار و درمان سلول های سرطانی بسیار مؤثر هستند.

مصرف ریشه زنجبیل می تواند آنزیم های التهاب دهنده دستگاه گوارش را مهار کرده و از گسترش التهاب در آن جلوگیری کند. همچنین مصرف زنجبیل می تواند دردهای عضلانی را بهبود دهد.

مرگ سلول های سرطانی با زعفران

مرگ سلول های سرطانی با زعفران

زعفران یکی از ادویه های سنتی ایران است و به جز ایران در بسیاری از کشورهای دیگر جهان نیز استفاده میشود. زعفران یکی از ارزشمند ترین ادویه هاست و عطر و طعم ویژه ای به خوراکی ها می بخشد. اما خواص دارویی این گیاه نیز بسیار جالب توجه است؛ زعفران به دلیل داشتن ترکیباتی چون کروسین، سافرانال و کروستین می تواند فرآیند مرگ سلول های بدخیم را تسریع کند. ترکیبات مفید موجود در گیاه زعفران می تواند باعث تحریک آپوپتوز شود.

استفاده از زعفران در افراد مبتلا به دیابت می تواند سطح قند خون این افراد را پایین آورده و باعث بهبود ترشح انسولین می شود.

  آشنایی با خواص بی نظیر دمنوش سماق

فلفل سیاه و سلامت مغز و روده

فلفل سیاه و سلامت مغز و روده

فلفل سیاه به دلیل عطر فوق العاده و طعم تندش در آشپزی استفاده فراوانی دارد. این ادویه معطر باعث افزایش ترشح اسید معده می شود و به همین دلیل باید در استفاده از آن احتیاط نمود. زیرا استفاده بیش از حد از هرنوع خوراکی تند باعث ترشح بیش از حد اسید معده شده و در دراز مدت به بافت داخلی معده آسیب می رساند.

فلفل سیاه دارای ترکیبات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. این ادویه دارای ترکیبی به نام پپرین است که در کنترل قند خون،و سلامت مغز و روده ها بسیار مفید است.

درمان سرطان ریه با فلفل قرمز

درمان سرطان ریه با فلفل قرمز

فلفل قرمز تند یا فلفل چیلی، به دلیل ایجاد کردن طعم تند و گزنده در غذاها ، ادویه ای محبوب برای طرفداران طعم تند، محسوب می شود.

کپسایسین، ماده شیمیایی که عامل ایجاد طعم تند در فلفل قرمز است، می تواند از پیشرفت سرطان ریه جلوگیری کرده و با از بین بردن سلول های سرطانی آن را متوقف کند. طبق تحقیقات علمی، کپسایسین می تواند در مبارزه با سلول های سرطان سینه و رکتوم نیز بسیار موفق عمل کند. تاکنون مطالعات بسیاری در مورد نقش ماده شیمیایی کپسایسین در مقابله با سلول های سرطانی انجام شده است و نتایج این تحقیقات، موفقیت این ماده را در کنترل بسیاری از انواع سرطان اثبات کرده اند.

کاهش حجم تومور سرطانی با دارچین

کاهش حجم تومور سرطانی با دارچین

دارچین یکی از ادویه هایی است که از زمان های گذشته در کشورهای شرقی به عنوان طعم دهنده خوراکی ها و داروی گیاهی استفاده می شده است. ماده سینامالدئید یا Cinnamaldehyde  ماده زیست فعالی است که از پوست ساقه دارچین استخراج می شود.

در آزمایشی که روی موش ها انجام شد، پس از تزریق سینامالدئید ، حجم تومورهای سرطانی و تعداد عروق ملانومی کاهش یافت.

همچنین دارچین دارای ترکیبات پلی فنولی است که می تواند در مقابله با سلول های سرطانی بسیار مؤثر باشد.

  خاکشیر و خواص بی نظیر آن

رزماری و تاثیر آن در درمان سرطان خون

رزماری و تاثیر آن در درمان سرطان خون

رزماری یکی از خوشبوترین گیاهانی است که از دیرباز به عنوان طعم دهنده و مطعر کننده در تهیه غذاهای مدیترانه ای از آن استفاده میشده است. از اسانس معطر گیاه رزماری در تهیه عطر و محصولات خوشبوکننده نیز استفاده می شود.

رزماری دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. نتایج تحقیقات علمی ثابت کرده است که رزماری به دلیل وجود مواد آنتی اکسیدانی می تواند ذرات مضر و رادیکال های آزاد موجود در جریان خون را خنثی کنند.

نتایج تحقیقات منتشر شده در آنکولوژی ریپورتز نشان می دهد که عصاره اتانولی گیاه رزماری از گسترش سرطان خون و سرطان پستان جلوگیری می کند.

نتایج تحقیق علمی دیگری ثابت کرده است که عصاره معطر رزماری، بر تقویت تمرکز و عملکرد افراد تأثیر به سزایی دارد. همچنین مصرف رزماری در پیشگیری از آلزایمر و پیری مغز نیز تأثیر گذار است.

 

فروش عمده ادویه به صورت آنلاین

در صورتی که فروشنده داروهای گیاهی و ادویه جات هستید، می توانید از طریق وب سایت بوبارد و سفارش آنلاین خرید عمده ادویه، محصولات فروشگاه خود را تأمین نمایید.

با مرکز پخش بوبارد تماس بگیرید تا نمونه های تستی از ادویه های مورد نظر شما به صورت رایگان به نشانی شما ارسال شود. پس از تأیید کیفیت محصولات، می توانید انواع ادویه جات را در بسته بندی های ده کیلوگرمی، کیفیت اعلا و کاملا بهداشتی، سفارش داده و در محل مورد نظر خود تحویل بگیرید.

بازرگانی احسان ابریشمی (مرکز پخش ادویه جات بوبارد) در چهارراه مولوی تهران واقع شده است و با سالها تجربه فروش، از خوشنام ترین پخش کنندگان ادویه جات کشور محسوب می شود.

فروشگاه اینترنتی بوبارد آماده است تا در خرید عمده ادویه جات و  تأمین محصولات فروشگاه شما در سراسر کشور با شما همکاری کند و طعمی خوشایند و دلپذیر را برای شما و مشتریانتان به ارمغان آورد.

امتیاز شما
[Total: Average: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *