ادویه های معروف از 5 قاره جهان

ادویه های معروف از 5 قاره جهان

آشپزی و غذا از محبوب ترین اموری است که هر فردی بسته به ذائقه و سلیقه خود به آن علاقه دارد، چرا که استفاده از ادویه در آشپزی همچون معجونی معجزه‌آسا می ماند که غذا را خوش طعم و عطر می کند و اشتها آدمی را برای خوردن غذاهای خوشمزه باز می کند، به همین دلیل به هنگام آشپزی و پخت انواع غذاهای سرد و گرم، تهیه نوشیدنی و … می توانید از ادویه جات مختلفی استفاده کنید، هر کشوری بسته به شرایط اقلیمی و آب و هوایی خود اقدام به پرورش چندین ادویه می کند که ما در این مقاله به ادویه های معروف از 5 قاره جهان خواهیم پرداخت پس در ادامه مطلب در فروشگاه اینترنتی بوبارد همراه ما باشید.

چرا استفاده از ادویه در آشپزی مهم است؟

استفاده از ادویه جات مختلف به هنگام آشپزی طعم و عطر غذا را تغییر و غذا را خوشمزه و دلچسب می کند.

از ادویه در چه مناطقی از جهان استفاده می کنند؟

ادویه چاشنی مهمی به هنگام آشپزی به شمار می رود به همین دلیل در سرتاسر جهان از آفریقا تا آسیا، اروپا، آمریکا شمالی تا دورترین نقاط کره زمین از ادویه جات مختلف بسته به ذائقه و سلیقه خود استفاده می کنند.

ادویه جات معروف 5 قاره جهان را از کجا تهیه کنیم؟

برای خرید ادویه های معروف جهان به صورت عمده به وب سایت فروشگاه اینترنتی بوبارد مراجعه و پس از ثبت نام در پنل کاربری خود خرید خود را انجام دهید.

ادویه های معروف از 5 قاره جهان

آشپزی با بهترین و مرغوب ترین مواد غذایی یک چاشنی مهم که باعث تغییر رنگ و مزه غذا می شود کم دارد؛ درست حدس زدید ادویه بخش مهم آشپزی به هنگام پخت و پز به شمار می رود، پس به هنگام آشپزی این چاشنی مهم را فراموش نکنید و توجه داشته باشید که بسته به ذائقه خود می توانید از هزاران ادویه موجود در جهان استفاده کنید. هر ادویه ای طعم و عطر مخصوص به خود را دارد. بیشتر افراد زمانی که صحبت از ادویه می شود تنها به چند ادویه کاربردی همچون زردچوبه، دارچین و فلفل فکر می کنند و این در حالی است که در دنیای کنونی ما بیش از هزاران ادویه کاربردی، خوش عطر و خوش بو وجود دارد که استفاده از آن به هنگام آشپزی لذت آشپزی و پخت یک غذای خوشمزه را به شما هدیه و طعم جادویی خلق می کند؛ ادویه جات معروف 5 قاره جهان عبارت اند از:

  نوشیدنی‌های مناسب ماه رمضان

برای خرید عمده زردچوبه به بوبارد اعتماد کنید.

معروف ترین ادویه های هندی

معروف ترین ادویه های هندی عبارت اند از:

ادویه chaat masala

ادویه chaat masala را بیشتر بر روی تنقلات و غذاهای خیابانی می پاشند. طعم دلچسبی دارد و بسیار معروف و پر طرفدار است.

ادویه garam masala

ادویه garam masala  دارای ترکیبی از ادویه های گرم همچون دارچین و هل است.

پودر کاری

پودر کاری هندی معروفترین ادویه هندی در جهان محسوب می شود، نوعی ادویه ترکیبی شامل زردچوبه، گشنیز، شنبلیله و فلفل قرمز است.

ادویه جات معروف آفریقا

ادویه جات معروف آفریقا

از معروف ترین ادویه جات آفریقا می توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

ادویه آفریقایی Berbere

ادویه آفریقایی Berbere از ادویه جات ترکیبی به شمار می رود که طعمی تند، تلخ و شیرین دارد. این ادویه کاربردی از محبوبیت خاصی در میان مردم مناطق مختلف اریتره، جیبوتی، اتیوپی و سومالی برخوردار است و باعث تغییر رنگ و مزه غذا می شود.

ادویه آفریقایی هاریسا

ادویه آفریقایی هاریسا را از فلفل قرمز دودی تهیه می کنند. از هاریسا بیشتر برای تهیه غذاهای تونسی و همچنین دیگر غذاهای آفریقای شمالی استفاده می کنند که طعم و عطر غذا را تغییر می دهد.

ادویه آفریقایی Dukhah

ادویه Dukhah از ادویه جات ترکیبی به شمار می رود که در اصل بومی مصر است. در بیشتر غذاهای از آن استفاده می کنند که در تهیه آن از دانه های با ارزشی همچون فندق، دانه گشنیز، زیره و دانه کنجد استفاده شده است. برای استعلام قیمت ادویه جات با ما تماس بگیرید.

ادویه راس ال هانوت

ادویه راس ال هانوت نوعی ادویه ترکیبی است که بیشتر در مراکش از آن به هنگام طبخ غذا استفاده می کنند. از جمله ادویه جات معروف جهان به شمار می رود که طعمی بی نظیر دارد و غذا را خوشمزه و دلچسب می کند.

ادویه جات معروف اروپا

در ادامه ادویه های معروف از 5 قاره جهان به ادویه جات معروف اروپا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ادویه معروف Fines Herbes

ادویه معروف Fines Herbes نوعی ادویه ترکیبی فرانسوی است که برای تهیه آن از چهار گیاه مختلف همچون پیاز کوهی، چرنوس، پارلسی و ترخون استفاده شده است. استفاده از این ادویه به هنگام آشپزی در غذاهایی فرانسوی بسیار معروف است که غذا را خوشمزه و دلچسب می کند.

ادویه معروف Herbes de provence

ادویه Herbes de provence نوعی ادویه ترکیبی است که آن را از گیاهان مختلفی همچون نعنا، رازیانه، رزماری، آویشن، مرزنگوش و ترخون تهیه می کنند. بیشتر این گیاهان در فرانسه رشد می کنند. استفاده از این ادویه در غذاهای فرانسوی مرسوم است.

  موارد استفاده از تخم شربتی

ادویه معروف Quatra Epices اروپا

ادویه معروف Quatra Epices در اروپا با نام چهار ادویه نیز معروف است و نوعی ادویه ترکیبی فرانسوی است. برای تهیه این ادویه از چهار گیاه فلفل سیاه یا سفید به صورت آسیاب شده، جوز هندی، میخک و زنجبیل استفاده می کنند. چاشنی مهم آشپزی در اروپا به هنگام آشپزی به شمار می رود.

ادویه Khmeli Suneli اروپا

ادویه Khmeli Suneli در اصل بومی گرجستان است و نوعی ادویه ترکیبی است که برای تهیه آن از گیاهان مختلفی همچون شنبلیله، گشنیز، شور و دانه های فلفل سیاه استفاده شده است.

برای فروش عمده فلفل سیاه به بوبارد مراجعه کنید.

معروف ترین ادویه های شرقی

معروف ترین ادویه های شرقی

از معروفترین ادویه های شرقی می توان به چند مورد زیر اشاره نمود که عبارت اند از:

چای پنج ادویه

چای پنج ادویه ترکیبی از ادویه های مختلفی همچون بادیان رومی، میخک، دارچین و فلفل سیچوان است. از گران ترین ادویه جات مصرفی موجود نیز به شمار می رود. خواص بسیاری برای سلامتی دارد.

ادویه گوماسیو

ادویه گوماسیو طعم بی نظیری به غذا شما می دهد که در واقع نوعی چاشنی ژاپنی است که برای تهیه آن از نمک درشت له شده و کنجد تٌست شده استفاده شده است. استفاده از این ادویه به هنگام پخت برنج طعم آن را آشکار می کند.

ادویه شرقی توگاراشی

ادویه توگاراشی یک چاشنی مهم ژاپنی محسوب می شود، نوعی ادویه ترکیبی است که برای تهیه آن از فلفل دلمه ای، پوست مرکبات،کنجد و جلبک دریایی استفاده شده است. طعم غذا را تغییر و آشپزی را برایتان لذت بخش می کند. برای خرید ادویه با طعم های مختلف کافی است به وب سایت فروشگاه اینترنتی بوبارد مراجعه و خرید خود را به صورت مستقیم و بدون واسطه انجام دهید.

ادویه های آمریکای لاتین و کارائیب

ادویه های معروف آمریکای لاتین و کارائیب عبارت اند از:

ادویه Asoba

ادویه Asoba از ادویه جات ترکیبی است و نوعی ادویه همه منظوره است که از آن به هنگام آشپزی برای پخت غذاهای خوشمزه استفاده می کنند. این ادویه شامل پونه کوهی، سیر، فلفل و سایر ادویه جات ضروری است. بیشتری کاربرد ادویه Asoba در پخت غذاهای مکزیکی و آمریکای لاتین است.

پودر چیلی

پودر چیلی معروفترین ادویه مصرفی جهان به شمار می رود که بیشتر در آشپزی مربوط به آمریکای لاتین از آن استفاده می کنند. این ادویه در آمریکای لاتین بسیار پرطرفدار است و چاشنی مهمی به هنگام آشپزی به شمار می رود.

  فلفل سیاه فراتر از یک ادویه

ادویه Jerk Spice

ادویه Jerk Spice را از ترکیب فلفل قرمز و سیاه، فلفل دلمه ای، دارچین و همچنین آویشن به دست می آورند. نوعی ادویه ترکیبی است که طعم تندی دارد.

ادویه های معروف خاورمیانه

ادویه های معروف خاورمیانه عبارت اند از:

ادویه بهارت

ادویه بهارت یک چاشنی همه منظوره برای پخت و پز به شمار می رود که از ترکیبات آن می توان به فلفل سیاه، زیره، میخک و دارچین اشاره نمود.

ادویه Advieh

ادویه Advieh را از ترکیب گلبرگ های گل رز خشک، دارچین، میخک، هل، جوز هندی و زیره سبز به دست می آورند. از این ادویه کاربردی در خاورمیانه برای پخت انواع برنج و خورشت استفاده می کنند.

ادویه زعتر(zaatar)

ادویه زعتر ادویه ای معطر از ترکیب آویشن، دانه کنجد و سماق به شمار می رود که غذا را خوش طعم و عطر می کند.

ادویه های معروف آمریکای شمالی

ادویه های معروف آمریکای شمالی عبارت اند از:

 

ادویه Dry RUB

ادویه Dry RUB نوعی ادویه شیرین است که آن را از ترکیباتی همچون شکر قهوه ای، فلفل قرمز و سایر ادویه جات ضروری به دست می آورند.

ادویهpichling Spice

از ادویهpichling Spice  برای طعم دهی به میوه ها و سبزیجات مختلف استفاده می کنند. این ادویه حاوی برگ بو، دانه فلفل و خردل است.

ادویه مرغ

ادویه مرغ چاشنی مهم آشپزی محسوب می شود که از ترکیبات به کار رفته آن می توان به مریم گلی، آویشن و … اشاره نمود. طعم غذا را تغییر و آشپزی را برایتان لذت بخش می کند.

ادویه کدو تنبل

برای تهیه این ادویه از ادویه های گرمی همچون دارچین، جوز هندی، زنجبیل و میخک استفاده شده است. در پخت بیشتر غذاها کاربرد دارد که دارای طعم دلچسبی است.

نکته:

توجه داشته باشید که در جهان بیش از هزاران ادویه وجود دارد که ما صرفاً به برخی از مهمترین آنها اشاره کوتاهی نمودیم.

سخن پایانی

ذر این مقاله به ادویه های معروف از 5 قاره جهان پرداختیم. با استفاده از ادویه جات مختلف می توانید طیف گسترده ای از غذاهای خوشمزه و متنوع را با عطر و طعم دلچسب تهیه کنید و علاوه بر بهبود عطر و طعم غذا از خواص آن در بهبود سلامتی خود استفاده کنید. در سرتاسر جهان ادویه های مختلفی متناسب با ذائقه و سلیقه مردم وجود دارد که شما می توانید از آنها در آشپزی استفاده کنید. برای خرید عمده ادویه های معروف جهان با ما در فروشگاه اینترنتی بوبارد تماس بگیرید و به طور مستقیم خرید مطمئنی را تجربه کنید.

امتیاز شما
[Total: Average: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.