تفاوت ادویه جات ارگانیک و معمولی

تفاوت ادویه جات ارگانیک و معمولی

در سال های اخیر روند انتخاب و استفاده از مواد غذایی تا حدودی تغییر کرده است. این تغییرات را شاید در درجه اول بتوان در نوع و سبک زندگی افراد در نظر گرفت. خصوصا که با افزایش روند برخی از بیماری هایی که بسیاری از آن ها متاثر از سبک تغذیه ای افراد است، نگاه مردم جهان به نوع مواد مصرفی نیز تغییر کرده است. اما تفاوت ادویه جات ارگانیک و معمولی چه تاثیری بر تغذیه خواهد گذاشت؟

بسیاری از افراد سعی می کنند تا به سمتی بروند که بیش تر از ترکیبات طبیعی و بدون مواد افزودنی استفاده کنند. توجه بالای مردم به سلامت مواد غذایی که مصرف می کنند، موجب شده تا تولیدکنندگان ترکیبات غذایی متفاوت نیز رویکردی جدید را در پیش بگیرند.

در نتیجه در سال های اخیر برای ترکیبات متعدد غذایی با اصطلاحی تحت عنوان ارگانیک و غیر ارگانیک مواجه هستیم. منظور از ترکیبات غذایی ارگانیک، آن دسته از ترکیباتی است که به صورت معمول از روش های سنتی کشاورزی برای تولید آن ها استفاده شده است و هیچ گونه آفت کش و ترکیب شیمیایی به آن ها اضافه نشده است.

ترکیبات ارگانیک به هیچ عنوان تحت تاثیر فراوری های جانبی قرار نمی گیرند و به صورت خلاصه می توان گفت که به صورت طبیعی تولید و عرضه می شوند. ترکیبات غیر ارگانیک نیز دقیقا نقطه مقابل این ترکیبات طبیعی هستند.

حال در خصوص ادویه جات متعددی که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند نیز می توان همین اصطلاح ادویه جات ارگانیک و معمولی را مطرح کرد. در ادامه می خواهیم در خصوص تفاوت این دو گروه ادویه ای صحبت کنیم و از مزیت ها و مضرات آن ها بیش تر آگاهی به دست بیاوریم.

  بهترین ادویه جات برای تقویت سیستم ایمنی

تفاوت ادویه جات ارگانیک و معمولی چیست؟

از لحاظ ظاهری هر دوی این گروه از ادویه مشابه هم هستند و تفاوت ظاهری چندانی را نمی توان بین ادویه جات ارگانیک و معمولی دریافت. در نتیجه شاید نتوان صرفا از روی ظاهر آن ها، ارگانیک بودن یا نبودن شان را تشخیص داد.

در بسیاری از موارد ادویه جات ارگانیک بسته بندی های مشخص شده و دارای آرم ارگانیک دارند و اگر به قیمت آن ها توجه کنید معمولا قیمت بالا تری نسبت به نمونه های معمولی دارند.

تفاوت های ادویه های ارگانیک و معمولی نیز درست مانند همان تفاوتی است که به صورت کلی برای مواد غذایی ارگانیک و غیر ارگانیک ارائه شد. در واقع برای تولید ادویه جات ارگانیک، برخلاف ادویه جات معمولی نیز از ترکیبات شیمیایی و مضر استفاده نمی شود و می توان گفت که آن ها به صورت طبیعی کشت داده می شوند و برداشت می شوند.

تفاوت ادویه جات ارگانیک و معمولی

کشور تولید ادویه

یک نقطه تفاوت اساسی که بین ادویه های ارگانیک و معمولی وجود دارد این است که ادویه های ارگانیک معمولا از دیگر کشور ها وارد نمی شود و تنها در کشور مبدا تولید کننده آن ها عرضه می شوند. ادویه جات ارگانیک را می توان به صورت طبیعی از بین ادویه جات کشت داده شده در کشوری که در آن زندگی می کنید خریداری کنید.

خشک کردن و بسته بندی ادویه

تفاوت عمده دیگری که بین ادویه جات ارگانیک و معمولی وجود دارد، فرآیند خشک کردن و بسته بندی آن ها است. این رویه برای نمونه های ارگانیک و غیر ارگانیک متفاوت است. برای نمونه های معمولی به صورت متداول از روش های مضر ضد عفونی و استریل کردن استفاده می شود. معمولا از تابش اشعه های مضر یا بخور دادن با گاز هایی که برای سلامت مضر بوده و سرطان زا هستند استفاده می شود.

  خواص فلفل سیاه برای اعصاب

این فرایند ها بسیار آسان تر و کم هزینه تر است و همین امر نیز منجر می شود که قیمت ادویه جات معمولی نسبت به ادویه های ارگانیک ارزان تر باشد. در مقابل اما برای ضدعفونی کردن و بسته بندی استریل ادویه جات ارگانیک از روشی بی خطر استفاده می شود.

برای استریل کردن ادویه جات ارگانیک از روش تکنولوژی بخار استفاده می شود. این روشی به نسبت گران تر از روش های معمول است اما در مقابل هیچ گونه اثر جانبی ندارد و از روند های استریل کردن با اشعه که برای سلامتی مضر بوده و سرطان زا است، خبری نیست. در واقع یکی از نماد های ادویه جات ارگانیک این است که روی بسته بندی آن ذکر شده باشد که از اشعه و ترکیبات شیمیایی در آن استفاده نشده باشد.

تفاوت ادویه جات ارگانیک و معمولی

مواد افزودنی به ادویه

در نهایت تفاوت عمده ای که بین ادویه جات ارگانیک و معمولی و غیر ارگانیک وجود دارد این است که معمولا در ادویه جات معمولی از مواد افزودنی غذایی و رنگ های مجاز خوراکی استفاده می شود و معمولا طعم های مصنوعی به آن ها افزوده می شود.

این در حالی است که ادویه جات طبیعی ارگانیک طعم و رنگ و از همه مهم تر عطری کاملا طبیعی دارند و از این رو طعمی که به غذا های شما می دهند، کاملا طبیعی و منحصر به فرد است. این ویژگی هم از لحاظ طعم و رنگ طبیعی غذا و هم از بعد سلامتی آن ها حائز اهمیت است.

  معرفی انواع مختلف ادویه های خوراکی و خواص آن ها

چرا باید ادویه جات ارگانیک را خریداری کنیم؟

در دنیای بهداشت و سلامتی جامعه به صورت کلی در خصوص خرید و استفاده از مواد غذایی ارگانیک صحبت ها و توصیه های زیادی می شود. اما در این میان چیزی که اغلب موارد نادیده گرفته می شود، استفاده کردن از ادویه ها و چاشنی های ارگانیک در غذا ها است.

این ترکیبات شاید آن چنان که باید در نظر نیایند، اما برای مدت های طولانی در کنار آشپزی ما هستند و ما از این ترکیبات به صورت دائمی در غذا های مان استفاده می کنیم. در نتیجه اگر واقعا به سلامت و کیفیت بهتر غذایی که مصرف می کنیم اهمیت می دهیم، نباید از اهمیت مصرف ادویه جات ارگانیک نیز غافل شویم.

در نهایت با توجه به نکات ارائه شده در این جا باید به این نکته توجه کنیم که خرید ادویه جات ارگانیک می تواند به عنوان بخش کوچکی از انتخاب سبک زندگی سالم محسوب شود. درست است که ادویه های معمولی مقرون به صرفه تر و ارزان تر هستند، اما ادویه های ارگانیک می توانند برای سلامتی بسیار مفید باشند. خصوصا که مزیت های سلامتی و درمانی عمده ای که برای ادویه ها در نظر گرفته می شود، به صورت موثر تری در نمونه های ارگانیک دیده می شوند.

 

منابع:

https://mmmyummseasoning.com/my-health-coach/what-is-the-difference-between-organic-spices-vs-conventional-spices/

https://www.hellolovelyliving.com/blog/organic-vs-inorganic-herbs-spices-does-it-really-matter

امتیاز شما
[Total: Average: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *